![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhml-AHPAMi7vEZGJuWSAA3VGJyJBxxlAsBLm1ej4t__SPFqEc9auLsu1d8Oifl-Sm4LI8F3wlKZG7dZhLr8U3AOQZ0YIxpNaYxZBcHJHFpwPgV0ehUjxbpiXTllFtuSCTml5AOLNpWW30/s400/69256602_2399461336975888_4590893617890983936_n.jpg)
Μια βόλτα στην παιδική χαρά δεν είναι μόνο μια έξοδος για παιχνίδι αλλά μια ευκαιρία για βιωματική μάθηση του παιδιού. Όσο κι αν σας φαίνεται παράξενο, εκτός από παιδότοπος, η παιδική χαρά είναι ένα μέρος με πολλά ερεθίσματα αλλά και εμπειρίες μαθησιακές που βοηθούν στα παιδιά να αναπτυχθούν και να αισθάνονται μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στις δυνατότητες του εαυτού τους.
👩👩👧👦Εκτός λοιπόν από κούνιες, τραμπάλες και τα υπόλοιπα γνωστά καθημερινά παιχνίδια, μπορούμε να σχεδιάσουμε ένα πάρκο μίνι γκολφ για μικρούς και μεγάλους, κάτι διαφορετικό, πρωτότυπο και οικονομικό.
facebook.com/NaitidisGiannis/