Συνάντηση με τον πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου της Οικολογικής Εταιρείας Έβρου κ. Γιώργο Δεμερίδη είχε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης Ioannis Zampoukis - Γιάννης Ζαμπούκης, παρουσία του Αντιδημάρχου Ποιότητας Ζωής Savvas Seferiadis, του Προέδρου Κοινότητας Αλεξανδρούπολης Ioannis Naitidis και της Αναπληρώτριας Προϊσταμένης του Τμήματος Πρασίνου του Δήμος Αλεξανδρούπολης Νεραντζιά Κουματζίδου.
![🌳](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc4/1.5/16/1f333.png)
Ειδικότερα, προγραμματίστηκε μία δεντροφύτευση στο Πάρκο #Αλτιναλμάζη για τα μέσα Νοεμβρίου, για την οποία η Οικολογική Εταιρεία ανέλαβε την τεχνική έκθεση και την διάθεση διακοσίων ξηροθερμικών πλατύφυλλων ενώ ο Δήμος από την πλευρά του θα υποστηρίξει τη δράση με υποστύλωση και παροχή νερού.
![✍️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t69/1.5/16/270d.png)
Επίσης, πολύ σύντομα θα υπογραφεί σύμφωνο συνεργασίας μεταξύ των φορέων, όπου θα αποτυπώνονται ευκρινώς και αναλυτικά όλα όσα συμφωνήθηκαν σχετικά με τις παρεμβάσεις πρασίνου στο Πάρκο Αλτιναλμάζη.