Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο. Μαΐστρου - Α.Ε.Κ. Έβρου : 7-1. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας....

Το Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε ο αγώνας για την 4η αγωνιστική Β' τοπικού Έβρου ανάμεσα στην ομάδα της Μαΐστρου και της ΑΕΚ Έβρου. Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους από την αρχή, διατηρώντας την κατοχή της μπάλας και με όμορφο ποδόσφαιρο, έκλεισαν το ημίχρονο με το σκορ 3-0 υπέρ τους. Στο 2ο ημίχρονο και οι 2 ομάδες μπήκαν νωθρά, παρόλα αυτά η ομάδα της Μαΐστρου πέτυχε ακόμη ένα γκολ, κάνοντας το 4-0. Από κει και πέρα, οι παίχτες των γηπεδούχων χαλάρωσαν και επέτρεψαν τους παίχτες της Α.Ε.Κ. Έβρου να πετύχουν γκολ με ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή. Μετά το 4-1 οι παίχτες της Μαΐστρου αφυπνίστηκαν και με πολύ καλό ποδόσφαιρο, έφτασαν στο εκπληκτικό 7-1. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμη μεγαλύτερο, αφού σε 3 κλασικές ευκαιρίες, ο επιθετικός της Μαΐστρου δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα. Επίσης ακυρώθηκε λανθασμένα γκολ για τους γηπεδούχους, αφού ο διαιτητής σφύριξε για οφσάιντ σε παίχτη που καλυπτόταν από 4 παίχτες. Οι φίλαθλοι και των 2 ομάδων γέμισαν τις κερκίδες του γηπέδου, παρά το κρύο και τον αέρα.